Jak uvázat kravatu na Windsorský uzel

Windsorský uzel je velmi oblíbený široký trojúhelníkový uzel na kravatu. Windsorský uzel vyzařuje sebevědomí, proto s tímto uzlem doporučujeme uvázat kravatu na vaše pracovní pohovory, přednášky a další. 

Windsorský uzel sluší a líbí se asi každému, především ale doporučujeme Windsorský uzel vázat postavám s delším krkem. Jelikož je Windsorský uzel dosti široký, je výsledná délka kravaty mírně menší. Hodně vysokým postavám tedy doporučujeme uvázat kravatu spíše na kravatový uzel Long

Naučit se jak uvázat kravatu na Windsorský uzel není až tak obtížné, zkuste to podle našeho návodu na vázání kravaty níže, nebo se podívejte na video návod na vázání kravaty (Windsorský uzel)

Postup jak uvázat kravatu na Windsorský uzel

vazani-kravaty-uzel-polovicni-windsorsky-11) Stoupněte si před zrcadlo a začněte širším koncem kravaty (W). Širší konec kravaty by měl být přibližně o 30 cm delší, než užší konec kravaty (N).

vazani-kravaty-uzel-windsorsky-22) Překřižte širší konec kravaty přes užší konec kravaty.

vazani-kravaty-uzel-windsorsky-33) Protáhněte širší konec kravaty skrz oko mezi kravatou a límečkem košile.

vazani-kravaty-uzel-windsorsky-44) Širší konec kravaty dejte zpátky na levou stranu.

vazani-kravaty-uzel-windsorsky-55) Protáhněte širší konec kravaty pod úžším koncem kravaty na pravou stranu, poté zpět skrz oko mezi límečkem košile a kravatou na pravou stranu. Rub kravaty by měl být směrem od vašeho těla.

vazani-kravaty-uzel-windsorsky-66) Přetáhněte širší konec kravaty přes úžší konec kravaty z pravé strany na levou stranu.

vazani-kravaty-uzel-windsorsky-77) Nyní protáhněte široký konec kravaty skrz oko mezi kravatou a límečkem košile.

vazani-kravaty-uzel-windsorsky-88) Protáhněte širší konec kravaty dolů skrz přední část kravatového uzlu.

vazani-kravaty-uzel-windsorsky-99) Nakonec oběma rukama opatrně utahujte uzel kravaty směrem k límečku košile.

Gratulujeme, naučili jste se jak uvázat kravatu na Windsorský uzel! Pokud se vám to hned napoprvé nepovedlo, nezoufejte a zkoušejte to, žádný učený z nebe nespadl.

Jak se někdy nesprávně píše Windsorský uzel?

Při pojmenování windsorského uzlu někdy vznikají překlepy, například winsdorský uzel, windsdorský uzel, winsdorfský uzel, winsorský uzel či třeba wyndsorský uzel, windsorzký uzel. Správně je samozřejmě pouze název "Windsorský uzel".

Windsorský uzel na kravatu již umíte uvázat? Zkuste další uzly na kravaty.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.