Uvázání kravaty na Prattský uzel Shelby

Prattský uzel (někdy také uzel Shelby či uzel Pratt) je středně široký uzel, který se hodí k jakékoliv košili.

Po uvázání kravaty je Prattský uzel o něco užší, než Windsorský uzel a naopak o něco širší, než uzel Long. Nejlépe tento uzel vypadá na širších kravatách z lehkých materiálů.

Uvázání kravaty na Prattský uzel je otázka chvilky, vyzkoušejte si to sami podle našeho obrázkového návodu, nebo zkuste video návod pro Prattský uzel na kravatu.

Jak na uvázání kravaty na Prattský uzel

vazani-kravaty-uzel-prattsky-shelby-11) Stoupněte si před zrcadlo a začněte s kravatou "naruby", širší konec kravaty (W), si nechte zhruba o 30 cm delší, než užší konec kravaty (N).

vazani-kravaty-uzel-prattsky-shelby-22) Širší konec kravaty překřižte pod užším koncem kravaty.

vazani-kravaty-uzel-prattsky-shelby-33) Širší konec kravaty provlečte skrz oko mezi límečkem košile a kravatou zpět doleva.

vazani-kravaty-uzel-prattsky-shelby-44) Smyčku, která vám nyní vznikla, utáhněte.

vazani-kravaty-uzel-long-55) Širší konec kravaty nyní přetáhněte přes užší konec kravaty na pravou stranu.

vazani-kravaty-uzel-prattsky-shelby-66) Širší konec kravaty provlékněte nahoru skrz oko mezi kravatou a límečkem košile.

vazani-kravaty-uzel-prattsky-shelby-77) Úplně nakonec provlékněte širší konec kravaty skrz oko mezi límečkem košile a kravatou dolů a opatrně utáhněte kravatu.

Gratulujeme, uvázání kravaty na Prattský uzel nyní máte v malíčku! Napoprvé se to nezdařilo? Zkoušejte to znovu a uvidíte, že se to nakonec podaří ;-)

Při psaní Prattského uzlu děláme poměrně často překlepy, jaké to jsou?

Například píšeme pratský uzel, uzel prat, pratzký uzel či prattzký uzel. Správně je samozřejmě pouze Prattský uzel, resp. uzel Pratt či uzel Shelby.

Uvázání kravaty na Prattský uzel je pro vás hračka? A co další kravatové uzly?

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.